Pštrosie vajcia konzumné

Pštrosie vajce váži okolo 1,4 – 1,8 kg a dokáže nahradiť 25 až 30 slepačích vajíčok. Jeho priemerné rozmery sú 15 cm na dĺžku a 12,5 cm na šírku. Pštrosie vajce má veľmi silnú škrupinu, ktorá je hrubá 2 až 3 mm a je taká pevná, že sa na vajce môže postaviť dospelý človek bez toho, aby ho poškodil.

Pštrosie vajco má iný pomer žĺtka a bielka ako klasické vajíčka. Tretinu tvorí žĺtok a dve tretiny bielok, čiže je veľmi chutné. Pštrosie vajce je výnimočné tým, že má podstatne menej cholesterolu ako slepačie a jedno vajce nasýti 8 až 10 osôb. Varí sa 60 až 90 minút, podľa potreby spotrebitela

Na čo by ste si mali dávať pozor!
Pštrosie vajce, ktoré bolo hoci len jeden deň v inkubátore pod stálou teplotou 36 stupňov prešlo po biologickej stránke vývojovou fázou a teda už nie je vhodné na konzumáciu. Takéto vajce sa hodí už len na vyfúknutie ako kraslica. Čím je vajíčko dlhšie v inkubátore, tým je vyššia pravdepodobnosť, že po konzumácii takéhoto vajíčka by ste mohli byť nakazený salmonelózou alebo inými chorobami.

Pštrosie kraslice
Domorodé obyvateľstvo Afriky používalo vyfúknuté pštrosie vajcia ako nádoby na skladovanie vody a škrupinami z vajec sa zdobili ženy. Dnes sa škrupiny používajú buď ako celé v nábytkárskom priemysle na výrobu ozdobných predmetov, lámp, pohárov a pod., alebo ako úlomky, ktoré sa môžu spracovať na zvláštne brošne, náhrdelníky, náramky a náušnice. Každé vajce je veľmi cenné.

Katalóg pštrosích kraslíc
Na predaj ponúkame prázdne vyfúknuté pštrosie vajcia v cene 8,20 € s DPH za 1 kus, alebo umelecky spracované rôznymi technikami. Prezrite si prosím nasledujúci katalóg. Jednotlivé vyobrazenia si môžete kliknutím zväčšiť. Katalóg priebežne aktualizujeme.
Ak by ste mali záujem o pštrosie kraslice alebo viac informácii, prosím kontaktujte nás pomocou našich kontaktov v hlavnom menu.